Plán akcí na měsíc Září – MŠ LOM

Prostřednictvím her a aktivit se děti budou seznamovat se svými novými kamarády a paní učitelkami v MŠ. Dále si při jízdě vláčkem SEZNAMOVÁČKEM prohlédnou celou MŠ. Řekneme si důležitá pravidla, velký důraz dáme na pravidla bezpečného pohybu po budově MŠ, na školní zahradě i mimo ni.

CÍL: zábavné seznamování a navázání zdravého kontaktu s vrstevníky i zaměstnanci MŠ, vzájemné obohacení a poučení o třídních pravidlech, pravidlech bezpečnosti a školním řádem.

Důležitá úvodní třídní schůzka rodičů a učitelek MŠ, kde se rodiče dozví vše potřebné o předškolním vzdělávání svých dětí. Pokud je to jen trochu možné, prosíme rodiče o zajištění hlídání svých ratolestí z důvodu klidného a nerušeného průběhu třídní schůzky. Děkujeme!

V tento den přijdou do MŠ všechny děti oblečené do oranžové a žluté barvy a jejích odstínů. Stejně jako zlatě svítí slunce v září, i my ve školce dnes zazáříme!

Módní přehlídka, odměny, barevné hry, hledání barev v pohádkách, písničkách nebo básničkách.

CÍL: Seznamování s barvami a jejich odstíny. Sjednocení kolektivu, podpora sounáležitosti a kamarádství, poznávání barev hravou formou.

Dopolední vycházka spojená se sběrem kaštanů a přírodnin k následnému vyrábění a tvoření.

CÍL: Pozorování prvních změn nadcházejícího podzimu, seznámení s plody podzimu aj. přírodninami, pomoc zvířátkům, následné hravé tvoření a vyrábění.

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom.

• Rubriky